Костова потегли победно в квалификациите на Уимбълдън, Шиникова отпадна

Уимбълдън, квалификации
Елица Костова – Фангжоу Фиу 6-4 6-1
Изабелла Шиникова – Катинка фон Дайхман 4-6 1-6

Елица Костова потегли победно в квалификациите на Уимбълдън с 6-4 6-1 над Фангжоу Фиу за 53 минути. Откриващият сет вървеше равностойно и с предимство за сервиращите до 4-4 гейма. В следващото подаване на китайката, Костова поведе с 40-0 и удари решаващо при втория брейкбол, след което спечели сервиса си на нула и затвори частта с 6-4.

Това развитие разклати увереността на Фиу и българката доминираше на корта след почивката. Костова превърна и трите си шанса в пробиви във втория сет и го затвори категорично с 6-1. Елица продължава напред срещу Ирина Фалкони или Тара Муур.

Същевременно, Изабелла Шиникова не успя да преодолее първия кръг и отпадна след загуба с 4-6 1-6 от Катинка фон Дайхман. Тенисистката от Лихтенщайн се възползва от единствения си брейкбол в първия сет, за да пробие с 3-2 и да фиксира резултат 6-4 на таблото. Фон Дайхман спечели първото подаване на Шиникова след почивката и извървя пътя до победата с 6-1.

Днес и Виктория Томова ще започне участието си на Уимбълдън срещу Луксика Кумкум от Тайланд.