Костова се справи с японка за 2 часа и половина на квалификациите за US Open

Елица Костова започна участието си на квалификациите за US Open с победа над Ху Шълин от Китай, а после трябваше да изиграе тежък мач срещу японката  Шуко Аояма, за да направи обрат и да триумфира с 4-6 6-4 6-0.

Мачът започна безкрайно равностойно и не напразно само първата част продължи над 1 час и 30 минути. Двете тенисистки провеждаха продължителни геймове, в които до последно не се знаеше коя ще излезе като победителка.

Още в началото нашата се добра до точка за пробив, но не я реализира, а през втората част спаси три, за да изравни – 1-1.

След нов много трдуно записан сервис гейм Аояма успя да пробие подаването на българката, когато дръпна 40-30 и не почака нова покана – 3-1. Отговорът на Костова обаче беше светкавичен – рибрейк. До 4-4 двете тенисистки материализираха по брейк всяка, а тогава японката взе нещата в свои ръце – 6-4.

След почивката обаче Елица беше твърдо решена да не се предава. Тенисистките записаха по бърз сервис гейм за 1-1 и започнаха да валят брейковете до 3-3. Последва малко спокойствие на корта, когато Костова усети удобен момент да атакува и проби за 5-4, а после затвърди, за да вкара мача в решаващ трети сет.

Там нашата беше абсолютно безапелационна и размаза съперничкат си без да й дава да прави нещо различно от това просто да се примири с поражението си. Костова почна лесно да печели подаванията си и толкова лесно да пробива, за да си осигури продължаването – 6-0.

Нейна следваща съперничка ще бъде Александра Крунич.