Елица Костова ще играе срещу представителката на домакините Сакиа Викъри в първия кръг на турнира по тенис на WТА в Станфорд (САЩ) с награден фонд 753 гиляди долара. 26-годишната Костова снощи преодоля квалификациите след победа над Олга Говорцова (Беларус) с 6-0 6-3.
Любопитното е, че Костова и Викъри трябваше да играят в първия кръг на квалификациите, но домакините промениха жребия. Така българката започна директно от втория кръг на пресявките и след една победа влезе в основната схема. Американката също преодоля квалификациите.
Костова има две победи в два мача срещу Викъри, която в момента е под №204 в световната ранглиста. Тя спечели в Портимао (Португалия) с 6-2 6-2 през 2011 година и в Карлсбад (САЩ) с 6-4 6-2 през миналата година.
Българката има гарантирани 25 точки за световната ранглиста и 6990 долара. Костова ще играе и в надпреварата на двойки като заедно с Джулия Босеруп (САЩ) излизат тази нощ срещу третите поставени Анастасия Родионова (Австралия) и Дария Юрак (Хърватия).