Кузманов надигра петия поставен на „Чалънджъра“ в Кобленц и ще играе с Дъстин Браун

Кузманов надигра петия поставен на "Чалънджъра" в Кобленц и ще играе с Дъстин Браун

Димитър Кузманов записа втора престижна победа в турнира от сериите „Чалънджър“ в германския град Кобленц с награден фонд 46 600 евро и вече е на осминафиналите. Втората ни ракета, който е №327 в света, се справи със 175-ия в ранглистата и пети поставен в схемата Максим Жанвие от Франция – 6-4 7-5.

Вчера втората ни ракета започна с убедителен успех над украинеца Владислав Орлов с 6-2 6-1 за 72 минути, а днес продължи победния си ход и ще срещне Дъстин Браун, който надигра Уладзимир Игнатик с 6-4 6-4.

Кузманов стигна до брейкбол още в първия гейм в мача и макар да не съумя да се възползва от него, проби на нула при следващия си опит. Българинът затвърди успешното си представяне на сервис и до осмия гейм даваше само по точка на Жанвие в подаванията си. Тогава му се наложи да отразява две точки за рибрейк и се справи успешно.

Макар да пропусна първите си две възможности да затвори сета, Кузманов нямаше проблеми при следващия си шанс и поведе с 6-4.

Цялата тази развръзка даде допълнителен стимул на втората ни ракета и той реализира два бързи пробива след почивката, оставайки само на два гейма от победата при 4-0. Задачата му обаче не се оказа толкова лесна – Жанвие вдигна нивото и върна двата брейка, за да изравни при 4-4, след което отрази два брейкбола и серията му стигна до пет последователни гейма.

Въпреки всичко Кузманов обърна до 6-5 с нов пробив, а после отрази брейкбол, за да победи със 7-5.