Кузманов не успя да стигне до финала на Чалънджъра в Прага

Challenger Прага 2, полуфинал
Димитър Кузманов – Лоренцо Джиустино 6-7(4) 6-4 2-6

Димитър Кузманов бе близо, но не успя да си осигури място на финала на Чалънджър турнира в Прага. Българинът отстъпи с 6-7(4) 6-4 2-6 на Лоренцо Джиустино.

Мико записа три победи по време на надпреварата и си осигури завръщане в топ 200. В първи кръг той преодоля световния №132 Нуно Борхес в последователни сетове.

Днес втората ни ракета се бори в продължение на близо три часа и имаше шансове за победа, но не успя да се наложи над противника си. В откриващата част той се измъкна от 0-40 при 1-2 и поведе с пробив за 5-4, но не успя да затвори сета на свой начален удар и впоследствие го загуби в тайбрек.

Във втората бе поставен в позицията на догонващ след първите четири точки, но записа рибрейк и стабилизира представянето си в своите подавания, за да материализира още първия си сетбол при 5-4.

Сценарият почти се повтори и в решаващата част. Отново изостана с ранен брейк, след което поведе с 40-15 от посрещане, но този път трябваше да изчака до следващия сервис гейм на съперника си, за да изравни.

Джиустино обаче не загуби нито един гейм до края, макар всеки един от тях да бе оспорван.

Световният №223 победи Мариус Копил в първи кръг, а на четвъртфиналите преодоля и сънародника си Федерико Гайо, който е 183-и в ранглистата.