И Кузманов отпадна на сингъл от Sofia Open

Sofia Open, първи кръг

Димитър Кузманов – Робин Хаасе 4-6 3-6

Участващият с „уайлд кард“ на Sofia Open Димитър Кузманов отстъпи в първи кръг на Робин Хаасе с 4-6 3-6. Така Мико пропусна шанса да започне с победа в основната схема и на сингъл, след като в понеделник двамата с Александър Лазов записаха успех на двойки. Вчера от схемата отпадна и друг българин – Алекс Лазаров.

Българинът не започна по възможно най-добрия начин срещата и изостана 15-40 на свое подаване в откриващия гейм на двубоя, като холандецът се възползва още от първата отдала му се възможност и проби, след което затвори сервис гейма си на 30 и затвърди – 2-0.

Първият гейм в мача се оказа и единственият слаб за Мико, когато той вкарва топката игра. Още на следващото си подаване представителят на домакините успокои и демонстрира необходимото самочувствие.

Хаасе обаче рядко даваше точка на съперника, когато сервира. Той разнообразяваше играта си и държеше непрекъснато Кузманов под напрежение. В осмия гейм за първи път се стигна до дюс на сервис на Робин, но това не го притесни и той съумя да си спечели частта.

До края Хаасе просто остана солиден от основната линия, при 5-4 сервираше за сета и безупречно се справи – 6-4.

Неприятностите за Мико продължиха и на старта на втората част. Хаасе го вкарваше в дълги разигравания и спечели едно такова за 15-30, а малко след това Кузманов му подари две точки за пробив с двойна грешка. И холандецът успя още от първия опит, след като топката закачи с милиметър линията след удара му.

Българинът се опита да притисне съперника и да върне веднага пробива, но при 30-30 холандецът стигна до геймбол, помагайки си с добър сервис. Мико остана още малко в гейма, но с ас и успешно излизане на мрежата 57-ият в света затвърди.

Хаасе усещаше моментите, когато да не търси печеливши удари, а само задържаше топката на корта, чакайки грешки от отсрещната страна на мрежата. Българинът изигра нов тежък сервис гейм, като спаси и два брейкбола, но накрая се справи – 1-2.

В петия гейм Робин Хаасе отново притисна Кузманов и поведе 40-30, стигайки до брейкбол, който реализира за 4-1. Веднага след това обаче Мико дръпна 40-15, осигурявайки си два шанса за рибрейк. Още на първия неконтролиран форхенд на холандеца излетя далеч в аут  -4-2.

В осмия гейм световният №57 дръпна експресно 40-0, след което регистрира ас и постави нашия в ситуация да сервира за оставане в мача. Мико изостана 15-40 и спаси първия мачбол с отличен форхенд уинър. На втория обаче направи непредизвикана грешка и отпадна – 3-6.