Кузманов остана много близо до класиране на първия си Чалънджър финал

Димитър Кузманов не успя да се класира за първи път в кариерата си на финал на турнир от сериите „Чалънджър“. Мико изигра добър мач, но отстъпи на полуфиналите на турнира в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара.

Националът на България за Купа „Дейвис“ загуби с 3-6 6-7(6) от Педро Качин от Аржентина за 101 минути игра.

От 3-2 в първия сет Кузманов загуби четири поредни гейма за 3-6. Във втората част Мико допусна пробив за 3-5. При този резултат Кузманов спаси два мачбола и от седмата си възможност върна пробива за 4-5. До края на сета нов пробив нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Мико допусна изоставане от 0-3, но показа характер и първи стигна до сетбол при 6-5 точки. За съжаление втората ракета на България загуби следващите три точки, а с това и мача.

За великолепното си представяне в Аржентина, Кузманов заработи 29 точки за световната ранглиста. Така той ще се изкачи до №255 в световната ранглиста.