Кузманов отпадна на старта на основната схема в Неапол

Capri Watch Cup, I кръг
Димитър Кузманов – Мариуш Копил 3-6 6-4 2-6

Миналият през квалификациите Димитър Кузманов загуби от Мариуш Копил с 3-6 6-4 2-6 в среща от първия кръг на основната схема на Чалънджъра в Неапол с награден фонд €42,500. Във втория кръг румънецът ще играе с участващия с „уайлд кард“ 22-годишен представител на домакините Джанлука Магер, който отстрани третия поставен Ян-Ленард Щруф със 7-6(4) 4-6.

В петия гейм на първия сет 193-сантиметровият румънец дръпна с пробив. След това Мико пропусна две поредни точки за връщане на брейка, получи още един шанс, но отново не можа да се възползва от него, след което 199-ият в света затвори гейма, удържайки аванса си, а сетът приключи с нов пробив.

Световният №329 поведе с пробив за 3-2, който се оказа достатъчен да изравни частите. Третият сет започна с оспорван и продължителен сервис гейм на Копил, който обаче оцеля и не позволи ранно изоставане. Румънецът поведе с 4-2, след което Кузманов пропусна четири брейкбола за рибрейк. При 2-5 Мико сервираше за оставане в мача, след шестата си двойна грешка в мача изостана с 0-40, спаси два мачбола, но след това загуби срещата, която продължи два часа.

Българинът завърши с 51% вкаран първи сервис, 41% спечелени точки при втори, като записа само един пробив от десет възможности.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.