Кузманов вече е полуфиналист в Анталия

Националът на България за купа „Дейвис“ Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставеният под №1 Кузманов победи Зимеон Росиер (Швейцария) с 3-6 6-1 6-0 за чад и 49 минути. Българинът допусна пробив още в първия гейм и макар да успя да се върне в резултата за 3-3, загуби следващите си две подавания и предаде сета.

Кузманов обаче излезе като преобразен след почивката и имаше цели седем брейкболава сервис на Росиер. Швейцарецът ги отрази, само че това се оказа и единственият му спечелен гейм до края на мача.

Българинът пък заработи 6 точки за световната ранглиста и 502 долара, а за място на финала той ще срещу Филип Кекерчени (Украйна).