Кузманов взе реванш от Фатич на старта в Задар

Димитър Кузманов започна успешно участието си на Чалънджър турнира на клей в Задар.

В мач от първи кръг ракета номер 2 на България отстрани Нерман Фатич (номер 200) след 6-0, 7-6(5) след час и 47 минути на корта.

Кузманов бе загубил последните си три срещи с босненеца, включително и тази за Купа Дейвис по-рано през годината, но сега взе реванш след изигран много силен мач.

В него българинът впечатли с процента на спечелени точки на втори сервис, който бе 70. Той допусна само един пробив в полза на съперника си и реализира 4 от 13 брейкбола.

При 5-4 във втория сет Мико пропусна три мачбола, а веднага след това допусна пробив. Фатич сервираше за сета, но българинът върна пробива, след което в тайбрека обърна от 2-4 до 7-5.

Във втори кръг негов съперник ще бъде победителят от мача между Франческо Маестрели (номер 226) и Зандро Коп (номер 392).

Във вторник своя мач от първи кръг в Задар ще изиграе и Адриан Андреев, който има за съперник французина Мануел Гинар (номер 247).

Днес в Задар се изигра още един много интересен мач. Поставеният под номер 1 в турнира Доминик Тийм победи Филип Краинович след 6-2, 7-6(4).