Лазаров е на четвъртфинал в Белград след отказване на топ поставения

ITF M25 Belgrade, осминафинал
Александър Лазаров – Педя Крстин 6-0 1-0 (отк.)

Александър Лазаров се наслаждава на силна седмица в Белград. Българинът вече е на четвъртфинал в ITF надпреварата с награден фонд 25 хиляди долара, след като топ поставения Педя Крстин се отказа в началото на втория сет помежду им.

Алекс поведе с 6-0 1-0, преди сърбинът да се откаже. Първият в схемата е с близо 300 места по-напред в класирането от Лазаров и се намира под №268.

Така четвъртата ни ракета продължава напред без загубен сет, след като в първия кръг даде само два гейма на опонента си.

Александър влиза като фаворит в четвъртфинала, намирайки се по-напред в ранглистата от предстоящия си съперник. Другият поставен в тази четвъртина също се отказа и така за Лазаров остава сблъсък със световния №691 Едоардо Лаваньо.

В същото време трябва да се отбележи, че италианецът се намира във фантастична форма – в серия от 12 победи е, като само в три от тях е загубил сет. Спечели две ITF титли в Казахстан, преди да пристигне в Сърбия.

Лазаров също не се намира в лоша форма с 8 успеха в последните си 10 мача.