Лазаров и Евтимова отпаднаха на старта в Анталия

ITF M15 Antalya, първи кръг

Александър Лазаров – Хуан Мануел Серундоло 6-7(3), 4-6

ITF W15 Antalya, първи кръг

Диа Евтимова – Юлия Авдеева 3-6, 3-6

Александър Лазаров загуби от намиращия се на 341-во място в световната ранглиста Хуан Мануел Серундоло в първи кръг от основната схема на турнира на ITF в Анталия. Мачът бе много равностоен, но в крайна сметка решаващо се оказа предимството на аржентинеца по отношение на спечелените на втори сервис точки. Там той регистрира 63% успеваемост, докато статистиката на Лазаров показваше 49%.

Мачът започна с гейм за Лазаров, но неговият опонент изравни резултата. Българинът записа първия пробив в срещата и поведе с 3-1, спечелвайки четвъртия гейм на нула. Серундоло обаче върна пробива и възстанови равенството при 3-3.

Лазаров отново взе инициативата и стигна до нов пробив, след който поведе с 5-3 и се доближи само на гейм от спечелването на сета. В играта му обаче отново настъпи спад и това позволи на аржентинеца да изравни, след което двамата си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек.

Първата точка в него бе спечелена от Лазаров, но след това неговият опонент изигра един от най-силните си периоди в мача и поведе с 4-1. Това се оказа повратният момент в тайбрека и Серундоло не позволи на българина да застраши лидерството му, като надделя убедително със 7-3.

Серундоло спечели откриващия гейм във втория сет, след което стигна до точка за пробив. Тя обаче бе спасена от Лазаров и българинът изравни резултата. Веднага след това обаче аржентинският тенисист заигра много силно и реализира пробив, след който поведе убедително с 4-1.

Лазаров изглеждаше обречен, но демонстрира много добра игра и също направи серия от три поредни гейма, изравнявайки резултата при 4-4. За съжаление Серундоло отново намери верния ритъм и спечели следващите два гейма, достигайки до победата в мача.

Диа Евтимова също отпадна на старта на надпреварата в турския курорт след като претърпя поражение в два сета от намиращата се на 1066-то място в света Юлия Авдеева. Рускинята бе много ефективна на сервис, като реализира 14 аса срещу само един на Евтимова. Освен това Авдеева имаше значително предимство при спечелените както на първи (74%:57%), така и на втори сервис точки (56%:39%).

Евтимова успя да пробие сервиса на опонентката си още в първия гейм, но Авдеева осъществи обрат и поведе с 2-1. Българката изравни резултата, след което двете си размениха по още един гейм за 3-3. Веднага след това Авдеева осъществи решаващ пробив и спечели три поредни гейма, като по този начин триумфира в първия сет.

Рускинята продължи да доминира и във втората част, повеждайки с 2-0 след ранен пробив. В хода на сета Евтимова намали изоставането си до 4-3, но Авдеева проби отново и така оформи крайното 6-3, 6-3 в своя полза след 1 час и 17 минути игра.