Лазаров отново победи Донски за девета поредна победа в Созопол

Александър Лазаров се класира за втори пореден финал в Созопол след деветата си последователна победа в морския курорт. В полуфинал на третия турнир от категория М15 Лазаров постигна нов успех над своя съотборник за Купа Дейвис Александър Донски.

След като преди седмица на четвъртфинал Лазаров се нуждаеше от три сета, то днес на полуфинал победата дойде доста по-лесно – 6-1, 6-4 след само 78 минути на корта в комплекс „Санта Марина“.

В хода на мача Лазаров реализира 4 от 8-те си възможности за пробив като в същото време допусна само един пробив при четирите възможности на Донски.

Лазаров определено използваше по-добре първия си сервис като завърши с 81% ефективност на него спрямо едва 46% за Донски, който така и не реализира ас в целия мач.

Двубоят започна с три поредни гейма в полза на четвъртата ракета на България преди нов брейк за 5-1 да реши всичко в сета.

Във втората част двамата си размениха по един ранен пробив преди Лазаров да реализира решителния пробив за 4-3.

Във финала негов съперник ще бъде четвъртият поставен Макс Касниковски, победил с 6-4, 6-0 дебютанта на това ниво Симеон Терзиев.

Още с титлата през миналата седмица Лазаров си гарантира дебют в топ 300 в понеделник. Достигането до финал в този турнир ще му осигури още по-сериозен скок и доближаване до позициите, даващи право на участие в квалификациите за Australian Open. За да постигне целта си Лазаров ще се нуждае и от добро представяне на заявените от него Чалънджър турнири в следващите седмици.