Лазаров с победа в Румъния, Аршинкова преодоля първия кръг в Истанбул

Александър Лазаров започна с убедителна победа на тенис турнира на червени кортове в Питещ (Румъния). Надпреварата е от веригата „Фючърс” с награден фонд 25 хиляди долара. Поставеният под №8 българин се наложи с 6:1 6:2 над представителя на домакините Адриан Бойтан само за 56 минути.
Лазаров постигна по два пробива във всеки сет, и не допусна брейк в своето подаване. През миналата седмица 19-годишният българин стигна до полуфинал в Клуж-Напока, където загуби в три сета от победителя в турнира Хернан Касанова от Аржентина.
Петя Аршинкова започна убедително турнира в Истанбул (Турция), който е с награден фонд 15 000 долара. Българката даде само гейм 6:1, 6:0 на квалификантката от Сърбия Йована Кенич. Аршинкова спечели 11 поредни гейма след 1:1 в първата част и се класира за осминафиналите.
Там съперничка на Петя Аршинкова ще е победителката в мача между №8 в схемата Арина Фолц (Узбекистан) и Елени Данилиду (Гърция).
Още две българки попаднаха в основната схема в Истанбул. Габриела Михайлова премина през квалификациите и ще играе утре срещу Василиса Апонасенко от Русия. Поставената под №3 в схемата Диа Евтимова ще играе срещу друга рускиня Дария Соловиева.