Лазов допусна поражение от Азиз Дугаз, Тунис – България 1-0

Баражът за оставане във втора група на зона Африка/Европа между България и Тунис не започна по желания за нас начин. Александър Лазов допусна изненадващо поражение от Азиз Дугаз с резултат 7-6(4) 6-4 2-6 7-5

Българинът е с повече от 300 места по-напред в световната ранглиста спрямо днешния си опонент, но това очевидно сковаваше ръката му, защото той загуби оспорван първи сет в тайбрек.

Азиз Дугаз имаше предимство и във втората част и с един пробив спечели с 6-4 гейма.

Изглеждаше сякаш Лазов има силите за обрат, след като спечели убедително третия сет с 6-2 и стигна до възможности за пробив в началото на четвъртия. Българинът обаче не се възползва, а вместо това Дугаз проби и поведе с 3-1. Тунизиецът бе близо до двоен пробив, но Лазов се измъкна след продължителен пети гейм. Това отново обърна психологията на мача и Сашо веднага върна брейка и изравни за 3-3, но в крайна сметка загуби – 5-7.

В следващия двубой за деня за Тунис ще излезе добре познатият състезател от топ 60 Малек Джазири. Негов съперник ще бъде младият Александър Лазаров. Резултатът може да следите тук.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.