Лазов, Младенов и Димитров започнаха седмицата с победи

Васко Младенов записа две победи на старта на тенис турнира в Минск (Беларус) с награден фонд от 15 хиляди долара. В първия кръг на сингъл Младенов се наложи с 6-3 6-4 за 77 минути над представителя на домакините Павел Филин.

Така Васко си върна за загубата от този противник преди седмица. В турнира по двойки Васко Младенов в тандем с Анил Юксел от (Турция) победиха с 6-3 6-2 Филин и Хомих от (Беларус).

Мартин Димитров се класира за основната схема на турнира в Истанбул (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. На финала на пресявките Димитров се наложи над друг българин Александър Йорданов с 6-7(2) 6-2 6-2 за 2 часа и 43 минути.

Преди това Мартин Димитров победи още един наш представител Христо Валеов с 6-3 6-3. В първия кръг съперник на Димитров ще бъде поставеният под №5 Виктор Дурашович от (Норвегия). Габриел Донев започва направо от основната схема в Истанбул. Негов съперник ще бъде поставеният под №2 Франко Агаменоне от (Аржентина).

Александър Лазов започна с победа в турнира по двойки в Швейцария с награден фонд от 15 хиляди долара. Лазов в тандем с Гавин ван Пеперзел от (Австралия) се наложиха с 6-4 6-0 над французите Сетожи и Валиоис. В турнира на сингъл Александър Лазов е поставен под №1. В първия кръг негов съперник ще бъде квалификанта Джейк Дъглъс от (САЩ).