Лазов скочи със 72 места в ранглистата

Александър Лазов се изкачи на 476-о място в първата ранглиста на АТП за месец декември. Прогресът на национала ни за „Купа Дейвис“ със 72 места се дължи на титлата, която той спечели преди седмица на турнир в турския курорт Анталия с награден фонд 10 000 долара. На финала 6-ият в схемата българин победи категорично с 6:0, 6:4 поставения под №7 Аделки Виргили (Италия), с което завоюва общо шестата си титла на сингъл от турнирите на ITF.

Лазов, който е трета ракета на България след Григор Димитров (17-о място) и Димитър Кузманов (410), прогресира също и в ранглистата на двойки. Той вече е на 511-о място, след като заедно с украинеца Марат Девятяров играха финал в Анталия.