Лазов взе титлата на двойки в Анталия

Александър Лазов вдигна първия си трофей за сезона, след като заедно с Михал Шмид триумфира на двойки на турнира на клей с награден фонд от 10,000 долара в Анталия. Българо-чешкото дуо се справи с 6-4 6-1 с поставените под №3 в схемата французи Жером Инзерило и Франсоа-Артур Вибер.

Лазов и Шмид пробиха още в първия гейм на мача, но противниците им възстановиха равенството за 3-3. Французите поведоха с 4-3 и дори имаха брейкбол за аванс от 5-3, но не се възползваха. Вместо това, Лазов и Шмид пробиха за 5-4 и затвориха сета с категоричен гейм на 15.

След почивката българо-чешкото дуо доминираше тотално на корта и наниза шест поредни гейма за крайното 6-4 6-1 след едва 56 минути на корта.