Лия Каратанчева и Денислава Глушкова във втори кръг в Сърбия

Лия Каратанчева и Денислава Глушкова се класираха за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Лия Каратанчева победи в първия кръг с 6-2, 6-3 италианката Дилета Керубини. Срещата продължи 86 минути. Каратанчева спечели четири поредни гейма от 2-2 до 6-2 в първия сет и три поредни гейма от 3-3 до 6-3 във втората част. Във втория кръг Лия ще играе срещу участващата с „уайлд кард“ Даря Кучер (Полша).

Квалификантката Денислава Глушкова победи на старта четвъртата поставена София Рокети (Италия) след обрат с 1-6, 6-3, 6-4. Срещата продължи три часа и 36 минути.

Българката изостана с 0-5 и загуби първия сет с 1-6. В продължилия час и 29 минути втори сет Денислава Глушкова поведе с 5-3 и изравни след 6-3. В третата част Глушкова осъществи обрат от 1-3 до 4-3 и стигна до крайния успех след 6:4 в своя полза. Това е трета поредна победа за Глушкова на турнира. Денислава записа и два двусетови успеха в квалификациите. За място на четвъртфиналите Глушкова ще играе срещу Сара Чакаревич (Франция).