Милев победи Терзиев в българския сблъсък в Созопол

Янаки Милев се оказа единственият български представител на М15 турнира в Созопол в сряда, който успя да постигне победа. В мач между двама сънародници с уайлд кард Милев преодоля съпротивата на Симеон Терзиев след 7-6(4), 7-6(3) за 2 часа и 20 минути на корта в комплекс „Санта Марина“.

Терзиев със сигурност може да съжалява, тъй като имаше цели 10 шанса за пробив, но се възползва от само два от тях. Младокът на свой ред бе по-ефективен – 2 от 3 при брейкболите.

За 18-годишния Милев това е четвърта победа в основна схема на професионален турнир при мъжете. В опит за първи път да достигне до четвъртфинал той ще срещне швейцарския квалификант Габриеле Могини (№1571).

На сет от първа професионална победа остана Александър Василев, който загуби от румънеца Драгош Попеанга след 6-1, 4-6, 1-6.

Така българите във втори кръг ще бъдат четирима – Милев, Габриел Донев, Александър Лазаров и Александър Донски.

На двойки победа записа тандемът Донев/Симон Антони Иванов – 6-7(3), 6-4, 10-4 над Игнаси Де Руеда Де Геновер и Обрад Марковск. Успех и за Донски, който е поставен под №1 в тандем с Владислав Орлов – 6-2, 7-6(5) над Адмир Календер и Макс Касниковски.