Първият ден на седмицата бе и първият с голямо количество мачове на Мастърс турнира в Монте Карло. Денят бе посветен на няколко големи завръщания – на Стан Вавринка, Борна Чорич и Жо-Вилфрид Цонга. Нито един от тях не успя да спечели двубоя си, а в случая на Цонга това означаваше, че той изигра последния си мач изобщо в Княжеството.
Себастиан Корда – Ботик ван де Зандсхулп 7-5, 6-4
Алберт Рамос – Талон Грикспур 6-4, 4-6, 6-2
Фабио Фонини – Артур Риндеркнеш 7-5, 4-6, 6-3
Карен Хачанов – Диего Шварцман 7-6(5), 3-6, 3-6
Жауме Мунар – Федерико Делбонис 4-6, 6-3, 4-6
Алекс де Минор – Бернабе Запата Мирайес 6-3, 6-4
Стан Вавринка – Александър Бублик 6-3, 5-7, 2-6
Борна Чорич – Яник Синер 3-6, 6-2, 3-6
Пабло Кареньо Буста – Себастиан Баез 6-4, 4-6, 6-2
Хуберт Хуркач – Уго Делиен 7-5, 6-4
Жо-Вилфрид Цонга – Марин Чилич 2-6, 2-6
Българите на корта днес:
Billie Jean King Cup, група I на Евро-африканската зона: България – Австрия 1-2
Джулия Терзийска – Синя Краус 1-6, 4-6
Изабелла Шиникова – Юлия Грабер 2-6, 3-6
Шиникова/Терзийска – Хаас/Краус 6-7(6), 6-2, 6-4
АТР Чалънджър Мадрид, първи кръг: Димитър Кузманов – Фернандо Вердаско 3-6, 4-6
АТР Чалънджър Барлета, квалификации: Александър Лазаров – Милян Зекич 1-6, 3-6
ATP Чалънджър Сарасота, квалификации: Адриан Андреев – Моез Ечарги 4-6, 7-6(0), 6-1
M15 Анталия, квалификации: Симеон Терзиев – Иля Снитари 2-6, 2-6
Мерт Рамадан – Ханс Петер Кауфман 2-6, 6-4, 10-4
М15 Кайро, квалификации: Антъни Генов – Майкъл Бесем Собхи 7-5, 0-6, 6-10
W15 Анталия, квалификации:
Беатрис Спасова – Мерйем Гюнер 6-1, 6-3
Михаела Цонева – Елинор Беглоу 6-3, 6-0
Дария Шаламанова – Ана Мари Вайсхайм 6-4, 6-0
Вижте и кои други българи ще следим през тази седмица.
Още от интересните новини в тениса през деня:
Ранглисти: Спад за Димитров и Андреев, прогрес за Кузманов
Ранглисти: Томова и Шиникова губят позиции, Пиронкова запазва ранкинга си
Стан Вавринка: От години обмислям оттеглянето си
Жо-Вилфрид Цонга: Не съжалявам за нищо, щастлив човек съм
Алкарас: Надявам се да се изправя срещу Джокович
Бивш №1: Джокович е кралят на глупостта, няма да е най-велик заради ваксина
Звезден гост в Монте Карло: Неймар поигра с Джокович, срещна се със Зверев и Алкарас
Завършваме обзора с програмата от Монте Карло във вторник, когато ще гледаме втория мач на Григор Димитров.
Корт на принцовете, от 12 часа |
---|
Лоренцо Сонего – Иля Ивашка |
Тейлър Фриц – Лукас Катарина |
Холгер Руне – Аслан Карацев |
Душан Лайович – Григор Димитров |
Корт Рение III, от 12 часа |
---|
Даниел Еванс – Бенжамен Бонзи |
Лоренцо Музети – Беноа Пер |
Новак Джокович – Алехандро Давидович Фокина |
Фабио Фонини – Стефанос Циципас |