Проследихте на живо: Адриан Андреев – Джон Милман 3-6, 1-6

Проследихте на живо: Адриан Андреев - Джон Милман 3-6, 1-6

Днес от 18:00 ч. Адриан Андреев ще излезе на централния корт в „Арена Армеец“ в най-очаквания от родните фенове мач от днешната програма на Sofia Open 2020. Българинът, който понастоящем е №663 в световната ранглиста, ще има доста тежко изпитание пред себе си – втората ракета на Австралия Джон Милман.

Световният №38 се намира в подем, след като миналата седмица спечели дебютното издание на турнира от веригата ATP 250 в казахстанския град Нур-Султан, като този успех му позволи да се изкачи с цели 7 позиции в ранглистата при нейното обновяване този понеделник. Шестият поставен в схемата на Sofia Open не е никак далеч от най-високото си класиране в ранглистата, което е 33-то място, достигнато на 15 октомври 2018 г.

Милман изживя звездния си миг на US Open през 2018 г., когато елиминира Роджър Федерер на 1/8-финалите.

Андреев, от своя страна, ще играе на първи ATP турнир през тази година, а настоящото му участие на Sofia Open е негово четвърто на турнира в столицата. Софиянецът дебютира в надпреварата през 2017 г., когато загуби от Максимилиан Мартерер в кевалификациите. В следващите две издания на турнира Андреев отново отпадна в пресявките след поражения от Денис Истомин и Матю Ебдън.

През април тази година 19-годишният Андреев победи намиращия се по това време на 92-ро място в ранглистата Доминик Кьопфер (понастоящем №65) с 4-2, 4-1 на демонстративен турнир във Флорида, а през септември достигна до полуфиналите на турнира на ITF в испанския град Мелия.

Коментари на живо:

Първи сет:

0-1 – Милман спечели на нула откриващия гейм, като това му отне по малко от 2 минути. Изглежда, че сервисът ще бъде най-силното оръжие на австралиеца. В първото разиграване в гейма той принуди Андреев да направи грешка от ретур, а в последното записа първия ас в мача.

1-1 – Андреев отговори на предизвикателството по възможно най-добрия начин – с гейм на нула в своя полза. Българинът започна гейма много агресивно, а след това демонстрира много добро движение по корта и чудесна игра в защита, като последните две разигравания в гейма приключиха с грешки от форхенд на Милман.

1-2 – Третият гейм започна по-добре за Андреев, който успя на два пъти да поведе в резултата. Опитът на Милман обаче оказа решаващо влияние и австралиецът отново спечели поадването си, макар и в този гейм да не бе особено убедителен.

2-2 – Четвъртият гейм започна с дълго разиграване, спечелено от Андреев, след което Милман триумфира в още една продължителна размяна. Австралиецът обаче продължи да прави грешки в атака и това позволи на Андреев на два пъти да стигна до точка за спечелването на гейма. Милман са измъкна при първата,но при втория си опит българинът беше безупречен и възстанови равенството в сета.

2-3 – Сервисът на Милман отново започна да работи и това причини сериозни затруднения на Андреев. Освен това австралиецът намали и грешките си в атака и това му позволи сравнително лесно да спечели петия гейм.

2-4 – Пробив, Милман – Австралиецът успя да стигне до първия пробив в срещата след много оспорван шести гейм. При резултат 40-30 в негова полза австралиецът имаше претенции към съдията на стола, който отсъди топка в аут, за което световният №38 категорично не бе съгласен. Това обаче не наруши кондицията на Милман и той успя да направи преднината си в сета значително по-комфортна.

2-5 – Милман продължи да доминира и успя да затвърди пробива си, спечелвайки сравнително лесно седмия гейм. Андреев започна все по-често да показва липса на концентрация и грешките му зачестиха, като това значително улесни задачата на Милман и той се доближи само на гейм от спечелването на откриващия сет.

3-5 – В осмия гейм Андреев поведе с 30-0, но след това се поотпусна и позволи на Милман да изравни. Веднага след това обаче родният тенисист отново вдигна темпото и реализира две поредни точки, с които спечели подаването си.

3-6 – Сет, Милман – Носен на крилете на вдъхновението, Андреев поведе с 30-0 в деветия гейм, но Милман осъществи обрат и стигна до сетпойнт, който бе сапсен от българина. Австралиецът обаче продължи да доминира и пред него се откри още една точка за спечелването на сета. Последва едно от най-дългите разигравания в мача, което, за съжаление, приключи с грешка от бекхенд на Андреев.

Втори сет:

1-0 – Андреев бързо се отърси от разочарованието в първия сет и успя да спечели откриващия гейм във втората част след още няколко дълги разигравания. Двамата опоненти залагаха главно на стабилната игра в защита и не рискуваха твърде много в офанзивен план, но в крайна сметка Андреев спечели тактическото надлъгване и взе преднина в сета.

1-1 – За съжаление българинът не успя да се възползва от психологическото си преимущество и Милман бързо успя да се върне в мача. Австралиецът подобро значително показателите си на сервис и това му помогна да спечели гейма на нула.

1-2 – Пробив, Милман – В третия гейм Андреев заигра доста по-офанзивно и успя да стигне до геймпойнт, който обаче бе отразен от Милман. Опитният австралиец усети колебанието в играта на родния тенисист и успя да стигне до точка за пробив, но Андреев показа здрави нерви и избегна опасността. Играта на „котка и мишка“ продължи, като българинът спаси още един брейкпойнт, но при третия си опит Милман успя да постигне целта си и да запише първи пробив в сета.

1-3 – Милман продължи да играе много агресивно и уверено, като мощните му атаки не оставиха шансове на Андреев и така австралиецът увеличи преднината си в сета.

1-4 – В петия гейм Милман продължи да демонстрира много високо ниво, докато грешките на Андреев отново зачестиха. Това позволи на австралиеца да диктува напълно събитията на корта и да направи голяма крачка към спечелването на мача, повеждайки комфортно с 4-1.

1-5 – Андреев изглежда падна духом след пробивите, реализирани от съперника му, и това видимо се отрази на играта на българина. Родният тенисист опита да атакува по-агресивно, но тази тактика се обърна срещу него и непредизвиканите грешки от негова страна продължиха да се увеличават, а Милман се възползва по чудесен начин от това и записа пети гейм на сметката си.

1-6 – Гейм, сет, мач, Милман – В оказалия се последен в мача седми гейм Андреев отново „отпусна ръката“ в опит да намали изоставането си, което бе добро дошло за Милман. Опитният австралиец играеше солидно в защита и чакаше грешки на българина, като този подход се оказа успешен и световният №38 узакони победата си след 74 минути игра на централния корт в „Арена Армеец“.