Гледайте на живо: Изабелла Шиникова – Симона Халеп 4-6 3-6

Изабелла Шиникова се класира за основната схема на турнира в Букурещ, преодолявайки квалификациите. Българката записа победа в първия кръг над украинката Катерина Козлова и си осигури двубой с поставената под №1 в схемата Симона Халеп.

Мачът между нашето момиче и звездата на домакините е трети по програма на централния корт и няма да започне преди 18:30 ч. Срещата ще може да се наблюдава от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Съвсем очаквано, Белла е абсолютен аутсайдер на букмейкърите, които ѝ отреждат коефициент за победа 11.00 срещу 1.04 за петата в световната ранглиста. Двете до момента не са се срещали.

1-0 – Шиникова удържа на мощна размяна от основната линия и поведе с 40-15. Халеп спечели следващата точка и потърси бекхенд уинър за 40-40, само че пропусна линията и българката поведе в резултата.

1-1 – Шиникова изненада Халеп с прекрасен форхенд пасинг шот и си осигури брейкбол, само че след това форхендът й пропусна линията. Водачката в схемата нямаше инициативата, но пък показа добра защита и измъкна подаването си.

1-2 – Пробив! – Халеп използва малката психологическа победа и я превърна в пробив на нула за 2-1.

1-3 – Халеп затвърди експресно и вече пое контрола над мача с 3-1.

2-3 – Шиникова заслужи много важен гейм, след като отново позволи на Халеп да стигне до брейкпойнт, но този път се пребори за равенството. В следващата точка българката демонстрира непробиваема защита и премина през всички изпитания, на които я подложи съперничката, за да успее да завърши битката край мрежата с уинър по правата.

2-4 – За съжаление, Халеп отново спечели подаването си на нула и поведе с 4-2.

3-4 – Всяко предаване на Шиникова се превръща в сериозен тест за нашето момиче, но Изабелла и този път не се пропука, като заличи два брейкбола. При втория, форхендът на Халеп пропусна линията с милиметри.

3-5 – Халеп поведе с 40-15, но след 2 непредизвикани и една двойна грешка Шиникова вече имаше брейкпойнт. Румънката извади страхотен късмет, защото ретурът на Изабелла не намери линията, а след това резултатът бързо стана 5-3.

4-5 – Халеп отново поведе набързо с 40-0 на сервис на Шиникова и имаше три поредни сетбола, само че Изабелла ги заличи с впечатляваща скорост. Българката намери първия си сервис в следващите мигове и отрази още един брейкбола, а след това затвори гейма си и принуди водачката в схемата да сервира за сета.

4-6 – Сет за Халеп! – Шиникова показваше страхотна дълбочина в ударите си и стигна до 30-30, след което обаче не намери линията с два поредни ретура и предаде сета.

1-0 – Прекрасно начало за Изабелла след почивката с гейм на нула.

1-1 – Халеп играеше неуверено и макар да поведе с 40-30, вкара слаб втори сервис и Шиникова я разстреля от ретур. Румънката и този път се измъкна и изравни резултата – 1-1.

1-2 – Пробив! – Шиникова направи едва втората си двойна грешка в мача и изостана с 0-30. Халеп превърна този аванс в два брейкбола при 15-40 и още при първия излезе на мрежата и завърши точката с форхенд драйв воле.

1-3 – Халеп затвърждава безпроблемно за 3-1.

1-4 – Пробив! – Шиникова си позволи още един срив в представянето и загуби гейма си на нула.

2-4 – Пробив! – Шиникова пропусна два брейкбола, но продължи да се бори и стигна до трети, при който най-после намери линията и единият от пробивите е върнат.

2-5 – Пробив! – Нервите на Изабелла не издържаха и тя допусна рибрейк.

3-5 – Пробив! – Халеп също не показа особено хладнокръвие и ще трябва да се бори поне в още един гейм, ако иска да затвори мача.