Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Белинда Бенчич 2-6 3-6

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Белинда Бенчич 2-6 3-6

Цветана Пиронкова ще се надява най-после да получи шанса да започне участието си на тазгодишния Уимбълдън срещу Белинда Бенчич. Дъждовете не позволиха мачът да бъде изигран във вторник и продължават да бавят програмата в сряда, което наложи и преместването на двубоя на Централния корт.

Швейцарката води с 2-0 в преките сблъсъци, но пък се намира в серия от три поредни поражения, а и Уимбълдън е мястото, където Пиронкова наистина е способна да прави чудеса. В добавка, българката наниза серия от пет поредни победи в Бирмингам преди да загуби на четвъртфинал от Барбора Стрицова и определено изглежда като тенисистката в по-добра форма.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Коментари на живо:

19:30 ч. – Пиронкова е фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.72, докато шансовете на Бенчич се оценяват на 2.10.

19:32 ч. – Победителката от този двубой ще се изправи във втори кръг срещу Юлия Босеру или Татяна Мария.

1-0 – Пиронкова потегли уверено със сервис гейм на 15.

1-1 – Цвети си осигури 0-40 на сервис на Бенчич, но позволи на швейцарката да се върне до 40-40. Световната №13 отрази още един брейкбол, а след прекрасен бекхенд по правата вече имаше предимство и спечели гейма си.

1-2 – Пробив! – Бенчич започна да използва прекрасно ширината на корта и след като изкара Пиронкова от позиция, завърши разиграването с форхенд уинър с цената на два поредни брейкбола. Още при първия, Пиронкова изкара топката в аут и предаде подаването си.

1-3 – Бенчич набързо поведе с 40-0 и макар да заби бекхенд в мрежата, спечели лесно гейма си за 3-1.

1-4 – Пробив! – Бенчич контролира тотално мача и дублира пробива си на нула за аванс от 4-1.

1-5 – Изключително уверен гейм на нула, който швейцарката завърши със смач на линия, и Бенчич вече води с 5-1.

2-5 – Бенчич наниза форхенд уинър по късия диагонал от форхенд и още един печеливш удар директно от ретур, за да стигне до първия си сетбол, но само че Пиронкова го заличи с атака към мрежата. Цвети отрази и втори шанс, след като за първи път от началото на мача напълно надигра швейцарката от основната линия. Българката се пребори за оцеляването си в сета и принуди Бенчич да сервира за него след почивката.

2-6 – сет за Бенчич! – Световната №13 мина през поредното си безкрайно уверено подаване и затвори откриващата част с 6-2 за 34 минути, въпреки че Пиронкова отрази четири сетбола.

2-6 1-0 – Пиронкова демонстрира прекрасен защитен тенис и с куршум от бекхенд по диагонала заслужи първия гейм след почивката.

2-6 1-1 – Цвети този път създаде повече проблеми на съперничката си, но не стигна до брейкбол.

2-6 2-1 – Бенчич получи точка за пробив след още един форхенд ретур уинър, само че сбърка воле и резултатът стана 40-40. Швейцарката стигна и до втори и опита да дръпне спусъка от форхенд, само че този път изкара удара си в аут. Пиронкова отказа да позволи нов ранен пробив и поведе с 2-1.

2-6 2-2 – Бенчич вдигна скоростта на разиграванията и бързо направи резултата 2-2.

2-6 2-3 – Пробив! – Пиронкова не сервираше на ниво този път и след двойна и непредизвикана грешка изостана с 15-40. Бенчич не пропусна шанса си и излезе напред с пробив за 3-2.

2-6 2-4 – Бенчич затвърждава рутинно и вече води със сет и 4-2 гейма във втория.

2-6 2-5 – Пробив! – За съжаление, Бенчич стига до втори пробив и ще сервира за място във втория кръг на Уимбълдън.

2-6 3-5 – Пробив! Българката връща единия брейк.

2-6 3-6 – За съжаление всичко приключи с нов пробив, което означава и победа за Бенчич!