Пламен Милушев стана шампион и на сингъл на Държавното първенство на закрито мъже

Пламен Милушев триумфира като двоен шампион на Държавното лично първенство по тенис на закрито мъже в зала „София“. Във финала на сингъл  Милушев победи с 6-3 6-4 Любомир Лещански.

Организаторите на турнира обявиха, че за разлика от предходите години, шампионът няма да получи „уайлд кард“ за квалификациите или основната схема на Sofia Open, като причината е, че ATP надпреварата от тази година е преместена в календара.

На полуфиналите преди това Пламен Милушев победи с 6-4 7-6(7) номер 2 в схемата Мартин Димитров. Любомир Лещански направи обрат и се наложи с 3-6 6-3 6-3 над номер 1 в схемата Милен Янакиев.

В четвъртък,  Милушев и Радослав Шандаров спечелиха титлата по двойки от Държавното лично първенство по тенис на закрито мъже. Във финала в зала „София“ двамата победиха с 6-2 7-5 Валентин Иванов и Милен Янакиев.