Победи за Костова и Шиникова на двойки

Елица Костова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Нюпорт Бийч, САЩ, с награден фонд 150 000 долара.

Костова и Даниела Сегел (Чили) елиминираха водачките в схемата Мариана Дуке-Мариньо (Колумбия) и Мария Иригойен (Аржентина) със 7-6(5) 3-6 [10-8]. В оспорвания шампионски тейбрек Костова и Сегел наваксаха изоставане от 2-4 точки и стигнаха до победата.

С този успех Елица Костова заработи 29 точки за класацията на WТА на двойки. На четвъртфиналите Костова и Сегел ще играят срещу Джейми Льоб (САЩ) и Ребека Петершон (Швеция).

Изабелла Шиникова се класира на полуфиналите на двойки на турнира в Щутгарт-Щамхайм (Германия) с награден фонд 15 000 долара.

Българката и Емили Франкати от Дания победиха с 6-1 6-3 рускините Екатерина Казионова и Валерия Зелева. За място на финал Шиникова и Франкати ще играят срещу първите поставени Лаура-Йоана Андрей и Ралука Сербан от Румъния.

За съжаление Изабелла приключи участието си на сингъл на осминафиналите. Шестата поставена Шиникова загуби с 3-6 6-4 4-6 от Лаура-Йоана Андрей от Румъния след два часа и 13 минути игра.

Приключи българското участие на турнира в турския курорт Анталия, който е с награден фонд 15 000 долара.

Юлия Стаматова отпадна на сингъл на осминафиналите. Осмата поставена Стаматова загуби с 0-6 2-6 от Елеонора Молинаро от Люксембург за 68 минути.

На двойки Габриела Михайлова и Екатерина Овчаренко от Русия загубиха в драматичен мач на четвъртфиналите с 1-6 6-4 [15-17] от първите поставени Александра Поспелова от Русия и София Шапатава от Грузия.