Прекъснаха мача на двойки, България на два гейма от успеха

Мачът на двойки между България и Южна Африка бе прекъснат заради дъжд в сюблимен момент – при 5-5 във втория сет и спечелен първи за тандема Алекс Лазаров и Алекс Донски.

Така България на практика е на 2 гейма разстояние от крайния успех в сблъсъка и място в плейофите за група I в началото на 2023-а.

Мачът на двойки започна отлично за Лазаров и Донски, които водеха с 3-0 при първата почивка, въпреки че и трите гейма бяха много равностойни. След постигнатия пробив те трябваше да отразяват три възможности за рибрейк.

Оттам насетне двамата нямаха никакви проблеми на сервис. Следващите им два сервис гейма завършиха без загубена точка. Сетът можеше да приключи още на началния удар на Клаасен, когато „лъвовете“ достигнаха до сетбол. Съперниците оцеляха, но след това първата част приключи с първия сетбол на сервиса на Донски.

Във втория сет мачът вървеше с доминация на сервиращите до 4-4. Тогава на сервис на Клаасен България имаше два брейкбола, но южноафриканците се справиха. Гейм по-късно при 5-5 съдията и супервайзовър прецениха, че кортът е прекалено влажен и двубоят бе прекъснат.