Сесил отпадна от квалификациите в Доха след страхотна битка

Qatar Total Open, II кръг квалификации
Сесил Каратанчева – Анастасия Севастова 6-7(3) 7-5 5-7

Сесил Каратанчева се бори здраво, но не успя да намери място в основната схема на Qatar Total Open след загуба с 6-7(3) 7-5 5-7 от Анастасия Севастова във втори кръг на квалификациите. В петък българката сгази с 6-0 6-0 местна тенисистка, но днес имаше за съперничка световната №95, която е пета поставена в схемата на пресявките в Доха.

Севастова проби на нула за 3-2 в откриващия сет и пропусна шанс да дублира аванса си в следващото подаване на Каратанчева. Вместо това, Сесил изравни резултата за 4-4, след което двете си размениха по още един брейк до 5-5 и спорът трябваше да се реши в тайбрек. За съжаление, латвийката се откъсна с преднина от 5-0 точки и спокойно прати сета на сметката си със 7-3 т.

Тя се възползва от първия си шанс след почивката, за да пробие за 2-0, само че Сесил излезе победителка в играта на нерви в изтощителния седми гейм и направи рибрейк. Каратанчева продължаваше да не сваля гарда и отрази мачбол при 4-5, след което веднага проби за 6-5 и рестартира битката със 7-5.

Решителният сет продължи цели 54 минути и мина през куп обрати. Първо Севастова поведе с 2-0, след което Сесил обърна до 4-2. При 4-3 Каратанчева се върна от 0-40, само че се стигна до четвърти брейкбол и този път латвийката го материализира. При 6-5 в нейна полза, Севастова получи два мачбола на сервис на българката и при втората възможност затвори двубоя след 2 часа и 25 минути на корта.