Шиникова даде четири само гейма на словачка и вече е на 1/4-финал в Полша

Изабелла Нишикова записа смазващо 6-0 6-4 над словачката Вивиен Жухашова и вече е четвъртфиналистка на ITF турнира на червени кортове в полския град Торун с награден фонд 25,000 долара.

Националката ни за „Фед къп“ затвори първия сет едва за 21 минути като през цялото време доминираше в подаванията си и не остави нито един шанс на съперничката дори да помисли за обрат. Жехашова се разписа на таблото веднага след почивката, Шиникова изравни до 1-1, след което дойде време за три поредни пробива.

Българката първа удържа гейма си и поведе с 4-2, само че словачката отново възстанови равенството – 4-4. Шиникова изтръгна рибрейк за 5-4 и след три спасени точки за нов рибрейк и два пропуснати мачбола в следващото й подаване, най-после сложи точка на спора с 6-4. Изабелла продължава напред срещу полякинята Магдалена Фрех.