Шиникова достигна втори кръг в Лайпциг

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Лайпциг (Германия) с награден фонд 25 хиляди долара.

На старта поставената под №6 Шиникова победи с 6-4 6-4 германката Ангелина Виргес за 84 минути игра. Изабелла направи серия от три победни гейма в първия сет от 3-4 до 6-4. Във втората част българката поведе с 5-3 и на собствен сервис затвори мача с 6-4.

Във втория кръг Шиникова ще играе срещу Даниела Висмане от Латвия или Ива Приморац от Хървития. За успеха си българката заработи 5 точки за световната ранглиста.

В турнира на двойки Шиникова и Полина Лейкина (Русия) се класираха на четвъртфинал. Двете победиха Анете Мунозова и Марина Юданов (Швеция) с 6-3 6-3.