Шиникова победи Олга Данилович, Томова и Вангелова също с победи

Eastern European Championship, групова фаза
Изабелла Шиникова – Олга Данилович 2-6 6-3 6-4

Втората ни ракета Изабелла Шиникова записа впечатляващ обрат срещу младата сръбска надежда Олга Данилович на турнира на Янко Типсаревич в Белград. Българката се наложи с 2-6 6-3 6-4 след почти два часа на корта.

19-годишната ѝ опонентка спечели първия си WTA още през 2018 в Москва, но днес отстъпи. Към момента тя е №170 в света, докато Шиникова е №187.

Макар да победи с два пробива преднина в първата част, Данилович трябваше да спасява точка за рибрейк при 2-1 и премина през маратонско подаване, за да запази аванса си. Представителката на домакините имаше възможност да поведе със сет и брейк при 2-2 във втората част, но не се възползва и при брейкбол №10 най-после загуби сервис гейма си. Изабелла затвърди на 0 и изравни за 2-6 6-3.

Третата част започна по-добре за българката, която поведе с 3-0, но опонентката ѝ съумя да изравни. Белла обаче записа серия от осем поредни точки, за да дръпне отново с 5-3 в резултата. До края не загуби разиграване на свой начален удар и затвори срещата.

По този начин тя се приближи сериозно до първата позиция в класирането. С мач по-малко тя е втора зад Данилович.

Томова пък спечели категорично своята група, макар да загуби първи сет в Сърбия. Първата ни ракета надигра Катаржина Питер с 3-6 6-3 6-3 в мач, продължил два часа и половина.

По-рано Ани Вангелова записа първия си успех, побеждавайки Божана Маринкович с 6-3 6-1.