Слоун Стивънс с първа победа през 2021

Слоун Стивънс постигна първата си победа за сезон 2021, след като постигна обрат с 6-7(6), 6-4, 6-2 над френската квалификантка Осеан Доден в мач от първия кръг на турнира, на който е шампионка от 2018 година.

Американката имаше пет загуби от пет мача през 2021 и при 6-7, 3-4 изглеждаше близо до нова преди да намери начин да победи. Стивън изпусна аванс от 4-2 в първия сет, както и два сетбола при 6-4 в тайбрека, за да се стигне до измъкване от 15-40 в осмия гейм на втората част.

„Беше страхотен мач, тя игра много добре. За мен напоследък беше трудно, така че съм доволна да премина през този мач, борейки се, за да го постигна“, каза Стивънс след мача. „Тренирам много напоследък и през последната година. Не е време да се отказвам. Имам още много тенис в себе си. Просто съм щастлива, че се преборих и намерих начин да  бъда там, където искам.“

Стивънс проби съперничката си 7 пъти като реализира 21 печеливши удара спрямо 26 непредизвикани грешки, докато Доден направи цели 52 грешки спрямо 19 уинъра. За победителката следва мач с друга американка в лицето на Аманда Анисимова.

Чудесна победа постигна Ализе Корне, която обърна двукратната шампионка от Големия шлем Светлана Кузнецова след 2-6, 6-2, 6-1.

Напред е и бившата №4 в света Каролин Гарсия, която се нуждаеше от само 64 минути за 6-1, 6-2 над квалификантката Михаела Бузарнеску, за да си осигури мач с друга румънка – №3 в схемата Симона Халеп.

Вече имаме и първа тенисистка в трети кръг – това е трикратната победителка в Турнира Виктория Азаренка, чиято съперничка Лаура Зигемунд се отказа от участие заради контузия в коляното. Така беларускинята очаква победителката от мача между Анжелик Кербер и Рената Заразуа.