Стефано Травалия победи Димитър Кузманов

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира на клей от сериите Чалънджър в Парма, Италия. Българският тенисист отстъпи на представителя на домакините Стефано Травалия, който е 103-и в последната световна ранглиста на АТП, с 5-7 4-6.

Първата част беше хаотична. Кузманов загуби първи сервис-гейм за 1-2, а след размяна на два пробива италианецът отново беше с предимство при 3-2. Българинът изравни в осмия гейм с пробив, но нов такъв за Травалия му даде предимство за 6-5. Представителят на домакините се възползва, затвърди брейка и спечели сета.

Втората част започна чудесно за Кузманов, който спечели пробив във втория, много продължителен гейм, но преднината на българина не се задържа дълго. Още в следващото си подаване той не успя да затвърди брейка и Травалия изравни, а италианецът записа втори пробив в седмия гейм и поведе с 4-3. Травалия затвори срещата с първия си мачбол след час и 32 минути.