Тийм и Вавринка ще участват на турнира в Доха

Доминик Тийм и Стан Вавринка са заявили участие на турнира от категорията ATP 250 в Доха. Това сподели рано тази сутрин журналистът Михал Самулски на страницата си в Twitter. Тазгодишното издание на надпреварата в катарската столица ще се проведе от 8 до 13 март.

Доминик Тийм е участвал три пъти в турнира, като последният бе през 2019 г., когато отпадна на старта след загуба с 3-6, 5-7 от Пиер-Юг Ербер. Най-доброто класиране на австриеца в надпреварата е полуфинал през 2018 г. Тогава обаче той не излезе на корта заради контузия и загуби служебно от Гаел Монфис.

Миналата година Вавринка достигна до полуфинал в Доха, където се изправи срещу Корентен Муте. Швейцарецът спечели първия сет, но в последствие допусна обрат и претърпя поражение с 6-3, 5-7, 3-6. Най-доброто постижение на Stan The Man в турнира е финалът от 2008 г. Там негов опонент бе Анди Мъри, като британецът спечели титлата след успех с 6-4, 4-6, 6-2.

Настоящият шампион в турнира е Андрей Рубльов, който в миналогодишния финал надделя с 6-2, 7-6(3) над Корентен Муте. До момента все още не е ясно дали руснакът ще защитава титлата.

По-рано този месец директорът на турнира в Ротердам – Ричард Крайчек, сподели, че според него е възможно дългоочакваното завръщане на Роджър Федерер да се случи в Доха.