Томова преодоля първи кръг от основната схема в Хонконг

Prudential Hong Kong Tennis Open, първи кръг
Виктория Томова – Далила Якупович 6-3 2-6 7-6(3)

Виктория Томова преодоля първи кръг от основната схема на турнира в Хонконг, след като в много оспорван двубой наложи волята си срещу Далила Якупович с 6-3 2-6 7-6(3). Във втори кръг победителката очаква Йелена Остапеко или Кристина Кучова.

Топ тенисистката ни загуби последния си мач от квалификациите на WTA турнира в Хонконг, но след отказването на Леся Цуренко влезе в основната схема като „щастлив губещ“.

Първата ни ракета започна добре и проби за 2-0 в първия сет, но не успя да затвърди. В четвъртия гейм обаче отново се възползва от шансовете си и материализира нов брейк за 3-1, като този път взе подаването си след това – 4-1.

Така играта на българката се успокои, а в осмата част Томова можеше и да приключи сета от посрещане, но Якупович отрази сетбол при 30-40. Виктория сервираше при 5-3 и остана солидна – 6-3.

Вторият сет не се разви благоприятно за Томова, която инкасира ранен брейк, а в шестия гейм отново загуби подаването си за 1-5. В седмия гейм Якупович сервираше за сета, но се провали – 2-5, после обаче спечели решителен гейм за 6-2.

Томова проби за 2-1 след почивката, но опонентката ѝ веднага осъществи рибрейк. Българката взе предимство отново за 5-4 и сервираше за мача, но не се справи – 5-5. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Виктория бе по-добрата – 7-6(3).