Томова се върна на корта след контузията, но загуби

Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира на червени кортове в Кан-Сюр-Мер (Франция) с награден фонд 100 хиляди долара. 22-годишната българка отстъпи с 2-6 3-6 на рускинята Анна Блинкова след 1 час и 15 минути игра. За Томова, която е 130-а в световната ранглиста, това бе първи официален мач от около месец, през който тя се възстановяваше от контузия.

Срещата започна лошо за Виктория, която загуби първите пет гейма. Тя все пак успя да спечели два поредни, но след 29 минути предаде първия сет с 2-6. Във втората част Томова потегли с ранен пробив и поведе с 2-0 гейма. Последва поредица от пробиви, в която Блинкова успя да изравни за 3-3 и след това да поведе.

Томова изпусна две възможности за рибрейк в осмия гейм, което бе решително за развитието на втория сет. За участието си софиянката спечели 887 долара и 1 точка за световната ранглиста.