Проследихте на живо: Цветана Пиронкова – Кори Гоф 3-6, 0-6

В ранните часове на новия ден Цветана Пиронкова излиза срещу Кори Гоф в мач от първия кръг на WTA 500 турнира в Чарлстън. Мачът ще започне след края на срещата между Рената Заразуа и Ема Наваро, които стартират в 2 часа след полунощ.

Спокойно можем да кажем, че жребият не бе благосклонен за нито една от двете и една от тях ще трябва да отпадне още на този ранен етап от надпреварата.

17-годишната американка е 36-а в световната ранглиста в момента. Тя е бивша шампионка от Ролан Гарос при девойките, но в WTA тура все още няма особено впечатляващи резултати на клей. Сезонът ѝ до момента изглежда доста добър с първи полуфинал на ниво WTA 500 в Аделаида и първи четвъртфинал на ниво WTA 1000 в Дубай.

2021-а се развива отлично и за Цветана Пиронкова, която продължава с прекрасните резултати след завръщането си на корта. В Маями тя записа три победи преди да загуби във втори кръг от Арина Сабаленка, след като пропусна два мачбола.

Пиронкова и Гоф ще играят помежду си за първи път. Проследете срещата с нас.

Първи сет

0-1 Пробив за Гоф. Силно начало на американката, която започва доста агресивно и с втория си брейкбол стига до гейм на 15.

0-2 Пробивът е затвърден с гейм на 30 в полза на 17-годишната тенисистка.

0-3 Втори пробив в полза на Гоф. При 30-40 Пиронкова се спаси с дълго разиграване, в което съперничката сбърка. Тийнейджърката си осигури нов брейкбол, при който бекхендът по правата на българката намери мрежата.

0-4 Две грешки на Гоф доведоха до 30-30, но след това с нови две бързи точки американката затвърждава и втория пробив.

1-4 Първи гейм на сметката на българката. И той не идва никак лесно, след като тя трябваше да отразява два брейкбола при 15-40, но след четири поредни точки се разписва в резултата.

2-4 Пробив за Пиронкова. Геймът започна с прекрасен минаващ от бекхенд по диагонала за българката, която след двойна грешка на съперничката имаше три брейкбола при 0-40. Вторият бе реализиран след стабилна игра и нова грешка на американката.

3-4 Трети пореден гейм за Цвети, която определено повиши нивото си и кара съперничката си да бърка повече.

3-5 Пиронкова имаше три брейкбола като два бяха последователни при 15-40 след лоб уинър, двойна грешка и къса в мрежата на Гоф. Американката успя да се измъкне, но след нова двойна грешка трябваше да отразява и третата възможност на по-опитната си съперничка. Все пак тийнейджърката измъква гейма.

3-6 Пробив и сет в полза на Гоф. Геймът започна лошо и при 15-40 Пиронкова трябваше да спасява два сетбола. С търпелива игра българката успя, а след това пропусна три геймбола. След две успешни къси топки Гоф стигна до трети сетбол, при който форхендът на българката отиде в мрежата.

Втори сет:

0-1 Гоф започва втория сет с бърз гейм на 0.

0-2 Пробив за Гоф. Сценарият от първия сет се повтаря и американката стигна до ранен пробив. При 30-30 Пиронкова сбърка волето си, но с хубав първи сервис отрази първия брейкбол. С къса Гоф стигна до втори, при който бекхендът ѝ по линията доведе до успеха.

0-3 Нов лесен гейм на начален удар за тийнейджърката, която сяда на почивка при аванс от 3 гейма.

0-4 Пробив на 0 в полза на Гоф след гейм, в който Пиронкова направи прекалено много непредизвикани грешки.

0-5 Този път сценарият се променя, макар че българката имаше два шанса да върне единия от двата пробива. Американката намери първия си сервис във важните моменти и се доближава на гейм от победата.

0-6 Нов пробив и мач за Гоф. За съжаление Пиронкова продължи с непредизвиканите грешки и това води до сет на 0.