Васил Младенов спечели Държавното в зала

До финала на Държавното първенство за мъже в зала с награден фонд 3 000 лв. се класираха първият поставен Васил Младенов от тенис клуб „Черно море Елит“ Варна и представителят на тенис клуб „Дема“ Александър Лазаров. Срещата започна равностойно, но при 2-2 поставеният под №1 Младенов проби сервиса на младия си съперник и поведе.

Преднината от пробива се задържа до 5-4, когато в последния възможен момент Лазаров върна брейка и изравни за 5-5. Младенов обаче не позволи на съперника си да вземе нов гейм до края на сета, моментално проби отново, а при 6-5 гейма, сервирайки за сета с нови топки, беше непоколебим и първата част отиде в неговата сметка след 7-5. През първия сет тенисистът от тенис клуб „Черно море Елит“ Варна играеше максимално концентрирано и поддържаше висок процент вкаран първи сервис. Продължителността на сета беше точно 1 час.

Борбата за всяка точка се пренесе и във втората част. Този път Лазаров беше този, който проби първи и моментално затвърди брейка за 5-2 гейма. Всичко в играта на тийнейджъра се получаваше с лекота и след почивката той направи още един пробив, при това на 0, с което спечели и втория сет с 6-2. Мачът влезе в трета решаваща част.

Вторият гейм на третия сет беше изключително дълъг като в него поставеният под №1 Младенов на три пъти трябваше да отразява точки за пробив. След повече от 10 минути геймът отиде в сметката на тенисиста от тенис клуб „Черно море Елит“. Пропуснатите възможности оказаха влияние върху играта на Лазаров и той допусна да бъде пробит, с което Васил Младенов поведе с 2-1 гейма. В крайна сметка този пробив се оказа решителен като докрая на сета Младенов остана концентриран на свой сервис и при 5-4 в своя полза, сервирайки за сета, реализира още първия си мачбол, с което за първи стана държавен шампион за мъже в зала.

Наградите на победителя и финалиста бяха връчени от капитана за Купа Дейвис Тодор Енев и генералния секретар на БФТ Катерина Генова. Финалистът спечели 550лв от наградния фонд, а победителят в турнира – 950лв.