Васко Младенов спечели титлата на Държавното първенство по тенис за мъже на открито

Васко Младенов спечели за първи път титлата от Държавното първенство по тенис за мъже на открито, което се провежда на националния тенис център в София и е с награден фонд от 10 хиляди лева. Поставеният под номер 2 Младенов победи на финала водача в схемата и свой съотборник в националния отбор за „Купа Дейвис“ Александър Лазаров с 6-4 6-7(2) 6-4 7-6(5).

В средата на втория сет двубоят беше прекъснат за няколко часа заради буря в София. При доиграването Младенов, който е шампион на България в зала за миналия сезон, стигна до крайната победа.

За Лазаров това е трети загубен финал в тазгодишното издание на Държавния шампионат, след като записа поражения в мачовете за титлата при смесените двойки и при двойките (мъже).