Вики Томова със страхотен обрат и четвърта поредна победа в Линц

UPPER AUSTRIA LADIES LINZ, I кръг
Виктория Томова – Наоми Броуди 3-6 7-6(6) 6-4

Впечатляващото представяне на Виктория Томова в Линц продължава. След като записа три поредни победи в квалификациите, първата ни ракета започна с успех в основната схема – 3-6 7-6(6) 6-4 над британката Наоми Броуди.

Утре Томова ще има ден почивка след наситената си програма през последните дни и ще научи името на съперничката си за класирането на четвъртфиналите – шестата поставена Катерина Синякова или Виктория Голубич.

В първия сет Броуди се наложи, реализирайки единствения шанс за пробив, който имаше за 3-1. В останалите геймове сервиращите бяха убедителни, като нито един от тях дори не премина през дюс.

Във втория сет Вики пое инициативата и пропусна шанс да пробие при 30-40 в четвъртия гейм, а малко по-късно имаше три сетбола в десетия, но Броуди, №132 в световната рангиста, удържа за 5-5. Стигна се до тайбрек, който вървеше много равностойно, а българката пропусна нови две възможности за затварянето на частта от 6-4. От шестия си опит все пак успя – 8-6.

Решителният сет започна по прекрасен начин за българката, която поведе с 4-0 с два затвърдени брейка. Броуди обаче върна единия и се доближи до 3-4. Последва много напрегнат осми гейм, в който Броуди имаше точка за връщането и на втория брейк, но Томова удържа.

В деветия нашето момиче имаше два мачбола, но британката обърна от 15-40 и се задържа в мача. След кратката почивка обаче всичко приключи благополучно за водещата ни ракета. Тя поведе с 40-0 и прати мача в историята с гейм на 30 след над два часа битка.