Виктория Томова отново не загуби сет и постигна трета поредна победа в Белград

Eastern European Championship, група C
Виктория Томова – Марияна Дражич 6-4 6-3

Виктория Томова продължава да показва перфектна форма в турнира на Янко Типсаревич в Белград и постигна трета поредна убедителна победа. Първата ракета на България при дамите надигра хърватката Марияна Дражич, която е №819 в света, с 6-4 6-3 за 1:14 ч. на корта.

По този начин Томова увеличи аванса си като лидер в група C, където ѝ остава само двубой срещу Лина Гьорческа от Македония. Първите три от общо пет състезателки в потока се класират към следващата фаза.

Вчера 25-годишната тенисистка беше безкомпромисна, надигравайки Чемре Анил, без да загуби гейм – 6-0 6-0. А ден по-рано започна турнира Eastern European Championship с убедителен успех над Татяна Сретенович, в който отпусна само два гейма – 6-1 6-1.

Tomova

Интересното в мача на Томова днес бе, че в девет от общо десет изиграни гейма в първата част наблюдавахме пробиви. Виктория започна двубоя със взето свое подаване, а оттам насетне контролът преминаваше от едната страна на мрежата до другата през няколко минути. Накрая обаче българката затвори частта с 6-4.

След паузата първата ни ракета поведе с пробив за 3-1, но Дражич се върна в мача с моментален рибрейк. В осмия гейм обаче Томова пое контрол от ретур и проби на нула, за да може след това да спечели комфортно двубоя с 6-4 6-3.

По-рано днес Изабелла Шиникова записа втора победа в група D от турнира на Янко Типсаревич в Белград. Втората ракета на България осъществи пълен обрат срещу 20-годишната представителка на Босна и Херцеговина Нефиса Берберович и я надигра след 1-6 6-4 6-3. Така поведе в потока с актив 2-1 и оставащ един мач до края.

Другата българска представителка в турнира Ани Вангелова записа второ поредно поражение. Световната №795 загуби от Михаела Джакович с 4-6 3-6 и засега е последна в група A.