Виктория Томова продължава към четвъртфиналите в Съндърланд след чиста победа

Виктория Томова се класира на четвъртфиналите на турнира с награден фонд 25,000 долара в Съндърланд. Първата ни ракета при дамите, която е топ поставена, надделя над Ева Шоу от Великобритания с 6-2 7-5.

Преди два дни Томова започна в Съндърланд с труден обрат. Първата ни ракета се справи успешно със задачата си и надделя над Виктория Мунтен от Франция, за да отпразнува подобаващо 25-ия си рожден ден. Топ поставената загуби първата част от световната №491, но я надигра с 3-6 6-3 6-0 за 2:12 ч. на корта.

Днес българката се нуждаеше от 1:05 ч. на корта и продължава към фазата на финалната осмица с мач срещу Яна Фет или Лу Брульо.

TOMOVA VIKTORIYA

В първата част от мача Томова спечели 80% от точките на първи сервис – 12 от 15, при 65% ефективност на подаванията си. Ева Шоу взе едва 4 от 11 разигравания в тези случаи и това се оказа решаващо.

Първата ни ракета започна с пробив на нула и макар веднага британката да направи рибрейк, 25-годишната българка поведе с нов пробив и 2-1. Постепенно играта ѝ от посрещане стана още по-добра и последва аванс от 4-1, след което сетът бе затворен от първата ни ракета с 6-2.

В петия гейм след паузата Томова си гарантира важен брейк, но веднага Шоу изравни резултата до 3-3. Виктория все пак стигна до нов брейк за 5-4 и сервира за победата, но изостана с 0-40 в най-важния момент. Представителката на домакините реализира още първата точка за пробив и не позволи на българката да спечели към този момент.

Последваха обаче два поредн гейма на сметката на Томова и тя продължи към четвъртфиналите след 6-2 7-5.