Виктория Томова се класира на четвъртфинал в Дубай, предстои мач с Ерани

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Дубай, който е с награден фонд $100 000 и гостоприемство.
Първата ракета на България елимиинира поставената под №4 Катерина Козлова (Украйна) със 7:6(6), 5:4 и отказване на съперничката. В първата част двете тенисистки си разминиха по четири пробива за да се стигне да тайбрек.
В него Томова успя да заличи пасив от 2:5 и 5:6 за да спечели с 8:6 точки за 63 минути игра. Втората част започна великолепно за Виктория, която поведе с 3:0 след два пробива. Козлова, която е №87 в света успя да изравни резултата до 3:3. Последва размяна на нови пробиви за 5:4 в полза на Томова.
При този резултат украинката се предаде и не довърши мача. За място на полуфиналите Виктория Томова ще играе срещу италианката Сара Ерани.
За класирането си на четвъртфинал Томова заработи 28 точки за световната ранглиста.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.