Виктория Томова записа втора победа на турнира в Кан-сюр-Мер

ITF W80 Cagnes-sur-Mer, втори кръг

Виктория Томова – Даниела Сегуел 6-7, 6-2, 6-3

Виктория Томова записа втора победа на турнира на ITF във френския град Кан-сюр-Мер и по този начин намери място на 1/4-финалите в надпреварата. На българката ѝ се наложи да прави обрат, след като изпусна контрола над първия сет, но след това представянето ѝ беше почти безупречно.

Сегуел спечели първия гейм в мача, след което настъпиха силни минути за Томова. Българката осъществи пробив и пое контрола върху сета, като поведе с 3-1, след което двете съпернички си размениха по още един гейм за 4-2.

След това обаче Сегуел, която до този момент не показваше нищо специално на корта, внезапно вдигна темпото и също направи серия от три поредни спечелени гейма, като по този начин осъществи пълен обрат и поведе с 5-4. Томова обаче успя да изравни, а в послествие двете записаха по още един гейм, за да стане резултатът 6-6 и да се стигне до тайбрек.

За съжаление в него Томова не бе никак убедителна. Сегуел поведе с 2-0, а българката намали резултата. След това обаче чилийската тенисистка напълно контролираше събитията на корта и записа пет поредни точки, печелейки без особени проблеми тайбрека със 7-1.

Въпреки разочароващия резултат вторият сет започна експлозивно за Томова. Първата ни ракета летеше по корта и поведе с 4-0, докато нейната опонентка бе доста неприятно изненадана от начина, по който българката се възстанови след загубения сет. След това обаче Томова се отпусна и позволи да Сегуел да пробие и да върне интригата, довеждайки резултата до 4-2.

tomova

Седмият гейм бе много драматичен, като чилийката бе много близо до това да съкрати още пасива си и да постави Томова под още по-голямо напрежение. Сегуел стигна до цели четири точки за пробив, но Томова успя да спаси всяка една от тях. В крайна сметка българката показа по-здрави нерви и спечели маратонския гейм, повеждайки с 5-2 в сета.

В следващия гейм Томова отново показа колебания, допускайки изравняване от 30-0, но в най-важният момент беше пределно концентрирана и успя да затвори сета още при първата си възможност.

В началото на заключителния сет играта вървеше гейм за гейм, като Томова на два пъти поведе, но Сегуел успяваше да изравни. Въпреки това упоритостта на българката беше възнаградена и тя стигна до пробив, след който поведе с 4-2. В следващия гейм обаче Томова пропусна чудесен шанс на практика да реши мача, след като не успя д азадържи преднина от 30-0 и позволи на Сегуел да намали резултата на 4-3.

tomova

Томова обаче отново не се поддаде на напрежението и отговори по възможно най-добрия начин – с гейм на нула, след който поведе с 5-3 и погледна смело към победата в мача. Сегуел обаче отказваше да се предаде и спечели нов гейм, като отново намали резултата.

Победата за Томова все пак стана факт в десетия гейм, когато първата ни ракета стигна до два поредни мачбола и приключи мача с първия. Следващата опонентка на първата ни ракета ще бъде победителката от мача между Дарла Гаврилова и Клара Бюрел, които играят по-късно днес.