На живо: Виктория Томова – Тамара Зиданшек 3-6, 5-7

В 18 часа Виктория Томова излиза на централния корт в Богота за полуфинала си срещу петата в схемата на WTA 250 турнира Тамара Зиданшек.

След страхотното си представяне през седмицата и завоюваните три победи Томова е на своя първи полуфинал на най-високо ниво. Със своята 93-а позиция в ранглистата словенката е единствената полуфиналистка в топ 100.

Двете съпернички имат три мача помежду си като те са в периода 2015-2016 на ITF ниво като Зиданшек печели два от тях.

Тази вечер Томова ще гони своята шеста победа над тенисистка от топ 100. Гарантирано в понеделник софиянката ще заеме рекордна позиция в кариерата си, а нова победа ще я направи отново първа ракета на България.

Следете мача с нас.

Първи сет:

1-0 Пробив за Томова. По подобие на мача си от четвъртфиналите българката пробива още в първия гейм на срещата при първата си възможност затова.

1-1 Пробив за Зиданшек. Томова водеше с 40-15, но допусна рибрейк.

1-2 Първи гейм в полза на някоя от сервиращите. За съжаление и в този гейм Томова изпусна своите възможности. Българката стигна до 0-40 и имаше общо четири брейкбола, но не успя да се възползва от нито един от тях.

1-3 Пробив за Зиданшек. Словенката се справя много добре на ретур и с форхенда си затруднява максимално българката. При 15-40 успешна къса доведе до нов гейм в полза на петата поставена.

2-3 Пробив за Томова. Този път ракета №2 на България успява да използва шансовете си. При 15-40 Зиданшек завърши с форхенд, но в следващото разиграване допусна непредизвикана грешка след дълбокия ретур на съперничката.

2-4 Пробив за Зиданшек, общо пети от шест гейма в мача до момента. За съжаление Томова така и не успява да използва началния си удар, а това в комбинация с многото непредизвикани грешки, включително и двойна на брейкбол, води до нов брейк.

2-5 Отново Зиданшек е тази, която слага край на серията от пробиви. От 15-30 словенката реагира добре с два хубави печеливши удара и мощен сервис на геймбол.

3-5 Най-сетне Томова взима подаването си като в хода на гейма отрази и два сетбола. В решителните моменти ѝ помогна добре пласираният първи сервис.

3-6 Сет за Зиданшек. В най-важния момент словенката направи най-добрия си сервис гейм, реализира няколко впечатляващи уинъри и набързо сложи край на сета.

Втори сет:

1-0 Сетът започна с първия сервис гейм, в който Томова не трябва да отразява точки за пробив. Гейм на 30 и аванс за българката.

2-0 Пробив за Томова. Много агресивна игра на ретур от българката, която доведе до 15-40. Зиданшек спаси първия брейкбол, но при втория форхендът ѝ отлетя в мрежата.

3-0 Страхотното начало на сета продължава. Томова играе много уверено, намали значително непредизвиканите грешки, докато Зиданшек продължава с тях.

3-1 Зиданшек взима първия си гейм в сета, който не идва никак лесно. Томова отново я затруднява максимално с прецизна игра, която доведе и до два шанса за пробив, но все пак словенката оцелява.

4-1 Томова отново взима подаването си, обръщайки от 15-30 като завърши с превъзходен бекхенд по правата. Нивото на българката във втората част е чувствително по-високо.

4-2 От 30-30 Зиданшек сервира доста успешно и така успява да вземе втори гейм в сета.

4-3 Пробив за Зиданшек. За съжаление българката се пропука в седмия гейм. Късмет с мрежата при един форхенд за 15-30 и няколко дълбоки ретура доведоха до точка за пробив, при която Томова направи двойна грешка.

4-4 Зиданшек продължава серията си с гейм на 30.

4-5 Пробив за Зиданшек. Геймът започна с две грешки на Томова. При 30-30 българката прати още един форхенд в аут, а при брейкбола словенката изпълни отличен печеливш удар по къс диагонал, за да си осигури шанса да сервира за спечелване на мача.

5-5 Томова оцелява. Зиданшек определено показа нерви, сервирайки за мача. Българката се възползва максимално, пласирайки ретура си в игра и така стига до равенство.

5-6 Пробив за Зиданшек. Томова не успя да се възползва от ситуацията и така съперничката ѝ за втори път ще сервира за спечелването на мача.