Томова даде само 2 гейма на старта на квалификациите в Лион

Open 6ème Sens – Métropole de Lyon, квалификации
Виктория Томова – Джиа-Джин Лу 6-1, 6-1

Виктория Томова започна по отличен начин участието си на квалификациите на WTA 250 турнира в Лион. В първи кръг от пресявките българката даде само два гейма на китайката Джиа-Джин Лу (№191) и след 6-1, 6-1 стигна до победата за едва 58 минути игра.

Мачът започна с разменени пробиви за 2-0 и 2-1, но този в третия гейм бе единственият случай, в който Лу взе подаването на ракета №2 на България. До края на сета Томова не даде нито гейм повече на съперничката си, а серията на българката достигна до 6 поредни гейма след 2-0 във втория сет.

Китайката взе следващото си подаване, но след нови четири гейма на сметката на българката мачът вече бе в историята.

Във втория решителен кръг за влизане в основната схема четвъртата в схемата ще срещне Магдалена Фрех (№161), която също постигна победа с 6-1, 6-1 над сръбкинята Олга Данилович.

До момента двете имат два мача помежду си, и двата през 2020, с поделена по една победа. Любопитен факт е, че успехът на Томова идва в първия кръг на турнира в Лион.

За българката това е втори пореден турнир във Франция, след като в началото на седмицата тя отпадна още на старта на 25-хилядника в Поатие, където бе №1 в схемата.