Томова се оттегли контузена от квалификациите за Индиън Уелс

BNP Paribas Open, първи квалификационен кръг

Виктория Томова – Присила Хон 3-6, 0-4 (отк. Томова)

Виктория Томова отпадна в първи кръг от квалификациите за WTA 1000 турнира в Индиън Уелс след поражение от 232-рата в света Присила Хон. Българката не успя да доиграе двубоя, тъй като се оттегли заради травма след четвъртия гейм на втория сет.

Мачът започна отлично за първата ни ракета, която реализира пробив на 15 още в откриващия гейм. Хон обаче веднага върна брейка, след което равенството се запази при 2-2. В началото на двубоя както Томова, така и Хон играха предпазливо и в немалка степен разчитаха на грешки на опонентката, но след третия гейм австралийката започна да атакува все по-уверено. Хон пласира няколко топки на страничните линии, които не оставиха шансове на Томова, като в същото време бекхендът ѝ затрудняваше сериозно българската тенисистка.

Хон пое напълно контрола върху двубоя и на практика реши сета, като реализира нов пробив, след който натрупа комфортен аванс от 5-2. Томова спаси сетпойнт и намали изоставането си, но в деветия гейм нейната опонентка демонстрира много добра игра в защита и успя да спре устрема на българката, спечелвайки първата част с 6-3.

Във втората част австралийката продължи да доминира чрез мощни атаки от основната линия, които принуждаваха Томова непрестанно да тича по цялата ширина на корта. Това темпо се оказа непосилно за българката и Хон успя да осъществи два последователни пробива, повеждайки убедително с 4-0. След края на четвъртия гейм Томова заяви, че има физически проблем и не може да продължи, и така двубоят приключи при резултат 6-3, 4-0 в полза на Присила Хон след 71 минути на корта.