Проследихте на живо: Виктория Томова – Бернарда Пера 6-7(3), 6-3, 6-3

Проследихте на живо: Виктория Томова - Бернарда Пера 6-7(3), 6-3, 6-3

Виктория Томова ще играе с Бернарда Пера в мач от първи кръг на Уимбълдън. Двубоят стартира в 13 часа на корт №8.

Двете са играли два пъти помежду си, като имат по една победа в съперничеството си. От двете Томова е тази, която е побеждавала в основната схема на турнира докато Пера има четири загуби в първи кръг.

Евентуален успех би бил първи за българката над тенисистка от топ 30.

Коментари на живо:

Мачът започна доста интересно, като Томова имаше шансове за пробив още в началото. Пропуснатите възможности може би ѝ повлияха, защото веднага след това тя допусна пробив на 0.

Пера също не бе убедителна на сервис, което доведе до рибрейк. При 3-3 Виктория пропусна отлична възможност да излезе напред в резултата, пропускайте три брейкбола. Тя все пак стигна до желания аванс с брейк за 6-5, но за съжаление и тя не съумя да се възползва и на свой ред загуби подаването си в 12-ия гейм. В тайбрека тя спечели само една точка на свой сервис, което предопредели развоя.

Втората част започна с гейм в полза на Томова, преди дъждът над Уимбълдън да спре всички мачове.

След подновяването на играта в сряда, Томова пропусна два брейкпойнта, но в крайна сметка постигна целта си и проби за 2-0 след като Пера изпрати топката в аут при опит за атака по диагонала.

В третия гейм българката избегна две поредни точки за пробив след ретури в мрежата на световната №27, но след това американката върна брейка след неуспешен форхенд на Томова. Силните минути за Пера продължиха и тя спечели следващото си подаване, възстановявайки равенството.

Томова бе изправена пред угрозата да инкасира втори пореден брейк, след като в петия гейм допусна изравняване от 30-0, но въпреки това спечели подаването си след ретур в аут на Пера и си върна водачеството при 3-2.

В следващите два гейма никоя от опонентките не стигна до шанс за пробив, макар Томова да повиши качеството на бекхенда си. При 4-3 обаче двойна грешка на Пера предостави на Томова две възможности за пробив.

Американката спаси първия с форхенд по диагонала, но след това направи нова двойна грешка и така първата ни ракета стигна до много важен брейк, след който се оказа в позицията да сервира за сета.

Първата ни ракета стигна до сетбол след форхенд в мрежата от страна на Пера, но той бе пропуснат след топка в аут при атака с бекхенд по диагонала. Томова поиска разгелждане на ситуацията, но то показа, че решението на лайнсмена е било правилно. Българката бе изправена пред брейкпойнт, който спаси с форхенд уинър по диагонала, а секунди по-късно пред нея се откри нов сетбол след ас. Този път Томова не пропусна шанса си и приключи сета при 6-3 след ретур в аут на Пера.

Заключителният сет започна с нов пробив за Томова. Българката пропусна два от трите поредни брейкпойнта, които се откриха пред нея, но след това пласира чудесен минаващ форхенд по правата. Последва още един оспорван гейм, който приключи със слайс в аут от страна на Пера и така първата ни ракета направи сериозна крачка към победата, затвърждавайки брейка за 2-0.

Томова не бе далеч от нов пробив, но в третия гейм Пера осъществи обрат от 15-30 и редуцира пасива си. За съжаление световната №27 подобри представянето си и успя да възстанови равенството в сета. Впоследствие американката стигна до брейкпойнт след двойна грешка на Томова. В последвалото разиграване мрежата помогна на Пера и тя реализира пробив.

В последвалия маратонски гейм първата ни ракета пропусна четири брейкпойнта, но въпреки това си върна водачеството, пробивайки за 3-2 след форхенд в аут на Пера. Томова се възползва максимално от колебанията в играта на опонентката си и отново пое контрола върху сета, затвърждавайки брейка с гейм на нула.

Първата ни ракета имаше шанс окончателно да убие интригата, но нейната опонентка спаси брейкпойнт и намали резултата на 4-3. Това обаче не разколеба Томова, която отговори на предизвикателството и се доближи на гейм от победата.