При много високо ниво на тениса и страхотно настроение премина първия ден от Пловдив Оупън – дебютният за годината турнир от серията на „Тенискафе“, която през 2021-а ще включва общо четири надпревари.
Участници и зрители на кортовете на Младежкия хълм на Тенис клуб „Пловдив“ прекараха една страхотна събота в дебюта на Пловдив като домакин.
32-мата участници в мъжката схема и осемте жени изиграха своите двубои в групите, с което определиха и най-достойните, които в неделя ще спорят за медалите. Изява във втория ден на турнира ще има отново за всички, защото освен мачовете на истината на сингъл в него ще се изиграят и надпреварите за смесени и мъжки двойки.
Двубоите са във формат от един сет с решителна точка при 40-40. В турнира участват емблематични потребители като Mirka, Stefanova, Петър Ишмериев, Stan, GameSetMatch, biglubo, Martin Uzunoff, next_G. Отново безценна в организацията е Alex-VT.
Предстоящите турнири от серията „Тенискафе“ са във Велико Търново (12 и 13 юни), Априлци (23, 24 и 25 юли) и емблематичната надпревара за форума – Сарафово Оупън (11 и 12 септември).
Вижте всички резултати от първия ден на „Пловдив Оупън“:
Сингъл мъже:
Група 1 |
---|
Веселин Чирпанов – titto 0-6 |
Асен Григоров – Веселин Чирпанов 1-6 |
Павлин – Веселин Чирпанов 6-2 |
Асен Григоров – titto 6-4 |
titto – Павлин 6-4 |
Група 2 |
---|
Кирил Николов – Гаро 6-3 |
Кирил Николов – Мартин Узунов 6-3 |
Гаро – Мартин Узунов 6-3 |
Група 3 |
---|
Калоян Йорданов – Владимир Чунтулов 6-3 |
Калоян Йорданов – Пламен Иванов 6-0 |
Калоян Йорданов – Стан 6-1 |
Владимир Чунтулов – Пламен Иванов 6-1 |
Владимир Чунтулов – Стан 6-0 |
Пламен Иванов – Стан 6-4 |
Група 4 |
---|
Георги – Ангел Петров 4-6 |
Георги – Петър Иванов 6-0 |
Георги – Димитър Господинов 6-1 |
Ангел Петров – Петър Иванов 6-0 |
Ангел Петров – Димитър Господинов 6-0 |
Петър Иванов – Димитър Господинов 0-6 |
Група 5 |
---|
Стефан – Милен Балтов 0-6 |
Йовко Койчев – Милен Балтов 6-5 |
Владимир Спасов – Милен Балтов 1-6 |
Група 6 |
---|
Камен – soulen 6-1 |
Камен – Венелин Цеков 7-5 |
Камен – Ал. Найденов 6-1 |
soulen – Венелин Цеков 2-6 |
soulen – Ал. Найденов 6-0 |
Група 7 |
---|
МиМ – Петър Ишмериев 2-6 |
МиМ – Любо 6-2 |
МиМ – Танчо Илиев 0-6 |
Петър Ишмериев – Любо 6-1 |
Петър Ишмериев – Танчо Илиев 1-6 |
Любо – Танчо Илиев 0-6 |
Група 8 |
---|
GameSetMatch – Next-G 3-6 |
GameSetMatch – Иван Рашков 6-0 |
Next-G – Иван Рашков 6-3 |
Започнаха и мачовете от осминафиналите като в дербито на деня Павлин победи Next-G с 9-7 в получилия се тайбрек.
Сингъл жени:
Група 1 |
---|
Сибина – Елиа Тодорова 6-4 |
Виктория – Мирка 0-6 |
Виктория – Елиа Тодорова 0-6 |
Мирка – Елиа Тодорова 4-6 |
Група 2 |
---|
Събина Радева – Ангелина Сярова 3-6 |
Весела Вуткова – Ангелина Сярова 4-7 |
Ангелина Сярова – Искра Бочева 2-6 |
Ето и жребия за турнира при смесените двойки:
Група 1 |
---|
Стефанова/Стан |
Ангелина/Владимир |
Виктория/Петър |
Сибина/Асен |
Група 2 |
---|
Искра/Калоян |
Елиа/titto |
Мирка/Любо |
Събина/Павлин |
Веселка/М.Узунов |