Джумхур към съдия: Ще те убия (видео)

Световният №125 Дамир Джумхур се забърка в огромен скандал, който вероятно ще му донесе огромни неприятности. Босненецът бе дисквалифициран в днешния мач срещу Ботик Ван де Зандшулп от втория кръг на квалификациите за ATP 500 турнира в Акапулко след като на няколко пъти си позволи да отправя обидни реплики към съдията на стола.

Поводът за избухването на Джумхур бил спорно отсъждане при резултат 5-5 и 40-40 в първия сет. Босненецът бил сигурен, че топката е аут, но реферът отсъдил в полза на Ван де Зандшулп, като това помогнало на нидерландеца да реализира пробив. Както непосредствено след точката, така и след края на гейма Джумхур провел разговор на висок глас със съдията.

Босненецът продължил да недоволства и през следващия гейм, като след няколко предупреждения съдията присъдил точка на опонента му. Това окончателно вбесило Джумхур, който отново започнал да крещи на рефера. Сред отправените реплики ясно се различават думите „Ще те убия“. Ядосаният тенисист отказал да поднови участието си в мача и демонстративно напуснал корта.

Бившият №23 в света е бил дисквалифициран заради скандалното си поведение, като все още не е ясно каква санкция ще му бъде наложена от ръководството на ATP.